Grå t-shirt?

Grå Nike t-shirt. Hissa eller dissa?

”Jag har en present till dig”, sa min man en dag i helgen. Förväntansfullt fick jag påsen från SATS av honom. Jag vet ju att SATS nu säljer snygga Nike-kläder. Men upp plockade jag en grå tråkig t-shirt. ”Den blir jättesnygg på dig” säger han. Själv är jag skeptisk. Hissa eller dissa är frågan? Jag vet vad jag ska göra, men undrar vad Ni hade gjort i samma situation? Behållt eller bytt? Jag älskar ju min man och han är duktig på att överraska med små presenter. Men en grå t-shirt..

5 Kommentarer
  1. Jag hade behållt den=) Med de orden han gav dej den & ATT han faktiskt gav dej den, bara det skulle göra att jag hade behållt den=)
    HAN tyckte den var fin & även om det kanske är din smak så vet du ju att allt klär en skönhet:D
    Kram

  2. Ja Annie, du har rätt i att det var väldigt gulligt att komma hem med en t-shirt till mig som han valt. Men vi är båda väldigt ärliga och säger vad vi tycker. Jag tror den där t-shirten kommer bli liggande längst in i min garderob och då är det lite bortkastat.

    Jag tror jag byter den och samtidigt köper något till honom som ”plåster på såret” (med risk att det är HAN som vill byta sin present) 🙂

    Kram!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.