Fler och fler träningsapplikationer dyker upp och nu har även SATS en gratis app att ladda ner på iTunes Store/AppStore. Här kan du som är medlem boka klasser, få kosttips, hitta närmaste SATS center, få hälso- och träningstips.
Även Ove Rytter har sin egen app (ett 40+ test), liksom Caroline Nilssons PoWorkout. Jag laddade även hem ”Gym Guiden” gratis och är säker på att det här är bara början på olika program för din iPhone. Snart har säkert varenda gymanläggning och träningsprofil sin egen app. Roligt tycker jag som är iPhonefrälst!
Vill även tipsa om ”SR Play” som är en app där du kan lyssna på olika program från P3. Jag älskar programmet Christer där både musik och innehåll är bra. Har även lagt in ”Mix Megapol” som enligt mig har bästa morgonprogrammet med Adam och Gry.
Men Anna, är det inte Mix som har morgonprogrammet med Adam & Gry?
Låte rskönt att kunna boka klasser i telefonen, det är ju inte alltid man har tillgång till en dator, men telefonen går man ju aldrig utan 😉
Tack Elin för att du har koll. Helt rätt är det Mix Megapol. Måste genast ändra.. 🙂
Så fort mitt abonnemang på WC går ut ska jag skaffa SATS kort igen.
Jag älskade verkligen att läsa din blogg. Det var mycket bra skriven och lätt att förstå”