Min söndag

Startade med lite skön egentid på gymmets roddmaskin och sittcykel. Sen bar det av mot Andy´s lekland i Sickla. Ett litet stop i Adidas outletbutik lyckades vi få med barnen på, men köpte inget. Det snyggaste jag hittade var två söta barnjackor. Är helt bebis-hjärntvättad just nu.

Vidare energiboven Andy´s där mannen sprang runt med barnen medan jag satt och kollade in bloggar i min iPhone. Ljudvolymen är fruktansvärd och stora barn knuffas för att komma fram. Nej, vi var helt slut efteråt och hamnade på ett trevligt café där jag köpte en fräsch räksallad för att få lite krafter. Men barnen har oändlig energi och nu är Hugo ute och cyklar. Give me some!

8 Kommentarer
  1. Hej! Vile bara säga WOW vilken fin och inspirerande blogg du driver! Hittade den alldeles nyss och blev direkt såld. Härligt med träningsglada typer. 🙂 Förresten, på vilket café hittade du en sådan där gó räksallad? 🙂

  2. Michaela – Tack! Vad glad jag blir.. 🙂
    La aldrig namnet på minne, men det var i Sickla i samma hus som Andys lekland & Willys. En liten restaurang med mycket fiskrätter.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.