Vinnare av Bifiform

Vill börja med att tacka alla som varit med och tävlat. Magproblem är tyvärr vanligare än man kan tro och jag önskar att alla kunde få varsin burk, men har fått utse tre vinnare som är:

Ebba, eftersom jag vet hur jobbigt det är med allas frågor om man är gravid när man inte är det:

”Jag skulle väldigt gärna vilja vinna en månadsförbrukning av Bifiform Balance! Jag tränar hela min kropp regelbundet och ser till att äta mat jag mår bra av, men jag har ofta en uppsvälld mage. Står jag i profil ser jag gravid ut, vilket min kille såklart tycker är bra… Men jag mår dåligt av att den står ut när jag vet att det inte är en bebis där. Jag är den personen som går och drar in magen hela dagarna för att folk inte ska se min ”gravid-mage”. Snälla, låt mig se om detta kan hjälpa mig!”

Kristina, eftersom jag beundrar och gärna vill hjälpa alla som har/tar sig ur ätstörningar:

”Efter (alltför) många år med ätstörningar är jag äntligen frisk nu men tyvärr har jag misshandlat min kropp och framförallt min mage och matsmältning. Min dietist rådde mig att testa Bifiform men då var jag fortfarande sjuk så de hade ingen effekt. Vore intressant att testa nu för att se om de kan ge något resultat nu när jag mår bra och sköter om kroppen :)”

Anna av samma anledning som Kristina:

”Hej Anna! Jag har nog världens bubbligaste mage. Den blir till en spärrballong varje gång jag äter. Har nog blivit rätt förstörd av alla år med ätstörningar. Nu när man sköter sig kommer problemen..”

Grattis tjejer! Jag hoppas att tabletterna hjälper er att lugna ner magen och önskar att ni hör av er efter ett tag och berättar hur det känns.

1 kommentar

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.