
Förra året firade vi pappersbröllopsdag med middag på restaurang – gott, men den maten slår inte mammas. Igår hade hon gjort nötstek med klyftpotatis (jag hoppade), kantareller, gräddig rödvinsås, sallad, kokt broccoli och blomkål. Löjligt gott, ekologiskt och närproducerat (både kött, svamp och potatis från egen gård) + att jag blev mätt (till skillnad från ute).

För att gå all in med samma tema som bröllopet körde jag After Ski-outfit med långkallingar från Kari Traa och en bekväm matchande tröja från Under Armour. Vi ville ha en avlappnad, skön stämning på bröllopet och så blev även gårdagen.
Även idag sitter understället på och jag ska strax bege mig ut på sjön och glida på min skida. Frisk luft, endast ljudet av stavtag, mina andetag och en och annan skoter i fjärran. En härlig känsla av att hela kroppen samarbetar. Mera kärlek ♥
blir hungrig på second breakfast när jag ser den smarriga maten…lite avis av att läsa dina härliga träningsturer, det låter helt fantastiskt. Själv inledde jag veckan med löparpers på 5K följt av en ny förkylning:-( Nåja, veckan är inte slut än. (btw, kollade upp er bil – värsta scyssta åket!)
Usch då – krya på dig! :(Ja, den är fin!
Måste bara skriva du är så himla snygg 🙂 och jättefin i lila.Sen har jag en fråga jag helammar min 4 månaders men nu runt 3 på natten vaknar jag och har ett SUG efter sött typ godis …… inte roligt har du något tips vad man kan ta och stoppa i sej?Ha en bra dagTeres
Hmm.. kanske lättkesella blandat med Fun Light Stevia? Sött, mättande & proteinrikt utan massa fett eller kolhydrater (vilket inte är bra att äta mitt i natten).Tack desamma 🙂
Hmm.. kanske lättkesella blandat med Fun Light Stevia? Sött, mättande & proteinrikt utan massa fett eller kolhydrater (vilket inte är bra att äta mitt i natten).Tack desamma 🙂
Grattis på er bröllopsdag! Så vackert par ni är! Visst är det fint att fira såna fantastiska ögonblick, och väga upp de tråkiga minnesdagarna (som kan vara fina de också men så mycket sorgligare…)Sitter också i soffan och firar min SK-Tförkylning som kom efter en blåsig påsk, trodde verkligen att den säsongen var över (och kan inte låta bli att spekulera i om den orskades av att jag gick fullständigt bananas i påskäggen och glömde ort bra kosthållning!!)Nu måste jag bara fråga – har tvillingarna varit med i en reklamfilm för någon sorts högtryckstvätt??? Ser en massa skräpteve här i soffan och hajjade till vid reklampausen (de kryper mot en tappad kaka, typ).
Nej, de har inte varit med i någon reklamfilm (än? :)Krya på dig!
Finns det något godare än nötstek? Åh, som jag saknar gräddsås nu när jag kör Paleo. När min utmaning är över ska jag minsann göra en ”redi gräddasås” (kommer man från Skåne så gör man )
Går ju att göra god sås med rödvin & sky också. Måste inte vara grädde just. Bra jobbat med kosten!
Fining!Tycker den outfiten är härlig. Själv ska jag ut i spåret snart, inte lika snygg som du dock… 😀
Tror säkert du var fin ändå :)Kram kram
Jag blir så jäkla lycklig av din blogg. Guld värt. Stort grattis på er bröllopsdag!
Vad glad DU gör mig :)Stort tack!
Tack för tipset med kesella ska göra iordning en burk i kväll som får stå i kylskåpet och invänta natt passet 🙂 ska även pröva dina protinbollar .Åter igen tack för en toppen blogg du är bäst Anna .Kram Teres
Söt :)Kram på dig!
När du lottade ut Kari Traa underställen så verkade det som om du just fått dem, men att du var nöjd. Nu när du använt dem ett tag, hur känner du? Är de supersköna? Och bra som tajts? Skulle va roligt att höra.
Jag tycker de är jättesköna! Mjuka & varma utan att man känner sig FÖR svettig.Ja – bra som tajts men kanske något tunna & lite genomskinliga. Funkar bra om du har ett längre linne/tröja över.
SÅ GOTT! Den maten brukar jag alltid önska när jag är hos mina föräldrar i norr också ;D