
HEMMA. Skönt att resa bort, få distans till saker och ting för att sen komma hem, krama halvt ihjäl sina barn (obs – de sover bara på bilderna) och kunna småle åt kvarlämnade kallingar och halvätna mackor i soffan. För att inte tal om tvättberget (fjället?) jag hade med mig hem från Åre. Idag blir det ingen träning och min kropp tackar mig efter helgen som varit.

Men jag har ändå svårt att sitta hemma en hel dag så lite shopping fick det bli. Nya ljusa sommarjeans på HM för 399 kr. Kap!
Vilka sköna vardagsbilder det där ändå. Livet i ett nötskal :). Tvättberg så det står härliga till (och det behöver man inte åka på tränigsresa för att få…), sovande barn och allmänt ”stök”. Låter förresten som att ni hade det bra uppe i Åre, härligt 🙂
Ja – livet på riktigt! :)Ja, det var toppen i Åre! Rekommenderar det varmt.
Mkt snygga jeans! Sitter ju supersnyggt på dig! Måste ta en sväng till HM!
Gör det! Billiga dessutom 🙂