Fitness Toffee -test

kola - Fitness Toffee -test

Att sitta hemma och jobba innebär närmare till kylen, skafferiet och vattenkokaren. På gott och ont. För det mesta blir jag helt uppslukad av det jag håller på med framför datorn, men när jag är trött blir suget efter något ”uppiggande” stort.

fitness_toffee - Fitness Toffee -test

Då brukar jag sega ut (bokstavligen) på mellanmålen och lunchen. Avsluta med en kopp te och något sött att mumsa på. Vid senaste beställningen från Gymgrossisten fick jag hem Fitness Toffee, kolor med 15% protein. Annars är innehållet inte supernyttigt med både socker och glukos, men vad 17. De smälter i munnen – söta och goda. Inget jag plockar fram en lördagkväll men fint vardagssnack framför jobbet. Jag tror vaniljkolan är favoriten.

Pris: 20 kr för 100 g eller just nu rea och 169 kr för 1 kg storpack.

Trevlig helg!

4 Kommentarer
  1. Mm, när tröttheten knackar på dörren knackar även sötsuget på. Galet !! men ja, sådana där enkla små substitut är fina grejer. Ser gott ut 🙂

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.