Ben- och Hampusdag

Två veckor gammal bild (syns på magen) från ett benpass. Nu blir det mest maskinträning.

Jag inser att det kommer bli svårt att få egentid med mina ”stora” pojkar första tiden när tvillingarna kommit så jag ska försöka hitta på lite saker med var och en. I dag ska jag först träna benen lite och sen umgås med min yngste son. Kanske blir det en tur till BR för att köpa kalaspresent. Eller Junibacken? Huvudsaken bara han och jag gör något ihop. Mys!

Jag med min yngsta älskling. Ca 1 år gamla bilder.
7 Kommentarer
  1. Bra att ta tillvara tiden och hinna tanka egentid nu. Jag var till Junibacken för några år sedan med min flicka och jag blev så besviken. Det var iof mitt i sommaren och vi stod packade som sillar för att det var för mycket folk. Ni har säkert varit till Tekniska Museet, men deras 4D- bio är jätterolig. Men hmm, Hampus kanske är för liten, de har åldersgräns.
    Hoppas ni får en toppendag vad ni än hittar på!

  2. Tack Clara! Det sköna med barn är att de nöjer sig med så lite. Hampus ville varken gå till Junibacken eller bio, så vi bara myser.. 🙂

  3. Anna,

    Jag tycker du gör helt rätt i att ha lite egen dag med var och en.. De kommer att minnas dem med glädje.
    Det spellar ingen roll vad man gör bara man gör något.
    Hoppas att ni fick en super bra dag tillsammans och att vi läsare/vänner få se vad ni gjorde för roligt.

    Kram

  4. Tack alla fina. Tyvärr var ambitionen större än orken och dagen avslutades med magsjuka för min del. Ibland blir det inte som man har tänkt sig.. 🙁

    Kram!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.