
Vissa samlar på frimärken, andra på gamla mynt. I min familjs samlar vi på vattenflaskor och min dagens kommer från Röhnisch.

Från vänster: Casall, R.I.P.P.E.D., Gymgrossisten, Sigg, SATS, Merrell, Life Fitness, Röhnisch, Svenskt Kosttillskott. Missade få med en från Stadium som jag ser i öppna garderoben från där jag sitter. Undra vilken jag ska ta i morgon?
Övrig dagensstatus:
- Kläder – Casall.
- Träning – styrketräning för rygg, baksida axlar, triceps och lite mage.
- Frukost – kanel med gröt, nötter, bär och proteinkräm. Och te såklart.
- Bästa – vi storhandlade igår = en lugn kväll med familjen.
- Lunchplan – röding (rester), stuvad spenat, sallad, matvete och kokt ägg.
- Uppgift – slå in 1000 julklappar gömda på diverse ställen i lägenheten.
- Middagsplan – ugnsstekt falukorv med potatismos till barnen och mannen. Själv en kycklingsallad eller omelett (korv är INTE min grej).
- Insikt – dags att göra lägenheten säkrad för små krälande klåfingerapor. Junior höll på att välta blöjhinken över sig i morse och älskar sladdar.
- Godis – äpplen och proteinkulor (mer om dem senare).
- Just nu – Jonna vaknar och vill ha lunch. NU!
vilken fantastiskt inspirerande blogg!!Jag har alltid tränat men det senaste året så har mitt liv varit upp och ner tack vare många olika faktorer. Detta har resulterat i att jag inte mår bra med mig själv. Kollade runt på nätet efter inspiration och fastnade vid din blogg. NU ska jag ta tag i mitt liv och det är din förtjänst, kanske jag vågar börja blogga om mitt liv tillbaka. Vill vara i toppform nästa år då jag fyller 40. Din blogg kommer jag absolut följa.Tack!
Tack Marie, vad kul att du hittat hit! :)Lovar att heja på dig. Blogga är ett perfekt sätt att föra dagbok om sin träning & motivera sig själv (eller andra :)Lycka till!
Jag har också något av en samling här hemma, fast min är mer ofrivillig, förstår inte riktigt var de kommer ifrån allihop 😛 .
Våran är också omedveten. Men alltid bra att ha tänker jag 🙂
Åh! härligt med många flaskor att välja bland! Och fick fnissa lite åt din frukost ”kanel med gröt” – nog för att jag har sett att du äter mycket kanel… men 😉 …och åh, de börjar bli stora de små, barnsäkring redan. wihh 😀