
Under vinterjackan och över träningstoppen gillar jag att dra på mig en tunnare överdragsjacka. Min nya från Drop of Mindfulness i grått/svart är ett snyggt exempel som passar till vilka färger som helst. Den åkte på när jag tidigt cyklade till gymmet (mer om träningen senare) och även om det fortfarande är vant-kallt ute är det perfekt med ett hål för tummen t.ex. vid kyliga sommarmornar (åhh).

De svarta partierna i jackan är tunnare och luftiga än resten av jackan – jätteskönt när du är varm men ändå inte såpass att du vill vara barärmad. T.ex. vid avslappningen efter ett yogapass eller vid löpning (något jag testat i en annan DOM-jackemodell – funkar kanonbra).

Finns även mysiga byxor som hör till men mina var tyvärr lite för stora.
DOMs kläder finns bl.a. på Gymgrossisten och här kan du se var de säljs i butik.
Hej! Gillar verkligen din blogg! Jag har tänkt fråga innan men det har inte blivit av. Har du något tips på någon bra yoga-dvd? Blev inspirerad av din yogautmaning och har börjat yoga hemma precis..behöver lite variation och inspiration! Tack för all härlig och bra läsning du bjuder på!
Hej Andrea!Eftersom jag yogar efter eget huvud har jag dålig kolla på DVDer. Någon jag vet använder DVDer som du kan fråga är Milla: https://blogg.alltforforaldrar.se/missagda/Lycka till med yogandet! 🙂
Snygg jacka och det verkar så praktiskt med de tunnare partierna! Men den ser kort ut i modellen. Är den det (jag har ju så lång överkropp tyvärr)? Tack för allt jobb du lägger ner på att inspirera oss läsare!
Söta du! Tyvärr är den kort i modellen. Något jag gillar, men vet att inte du gör det.Tack för att du orkar läsa :)Kram
Tack för snabbt svar:)
🙂