Udda mellanmål

Lite kokt broccoli, en burk tonfisk och syrlig lingonsylt - faktiskt gott! Äppelmos funkar också.

Tänk PROTEIN, tänk FIBRER, tänk VITAMINER, tänk ANTIOXIDANTER, tänk LÅGKOLHYDRAT.. Wolla – här har du Annas specialmellanmål! Flera av er tänker nog ”usch – tonfisk och lingon”, men det är faktiskt gott ihop. Välj en osockrad lingonsylt för ett riktigt dietmål. Snabbt att fixa när du är på språng.

Själv åt jag två mackor med ägg och majonäs till för jag går INTE på diet. Och två apelsiner på det.. 😛

7 Kommentarer
  1. Eh, ja, det var lite weird. Skulle nog hellre ta de där äggen och majonäsen. Men tänk vad bra att det finns en massa mellisalternativ här i världen! You go girl!

  2. Hahaha… Det låter läskigt! Jag får hålla mig till sopporna. 😉
    Ser fram emot allt spännande på jobbet. Man får verkligen ny energi av allt roligt nu.

    Kramar

  3. Oj, ja det var verkligen udda! Vi är lika i mycket, men kombinationen tonfisk och lingon kommer jag inte testa för det är jag säker på att jag inte skulle gilla. Men jag äter gärna tonfisk, broccoli och ägg.

    Du är verkligen innovativ i köket! Det måste jag säga.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.