Yoga i shorts

dop_shorts.jpg
Fotat på morgonen före amning, haha.

Ska göra ett nytt försök med yoga nu på morgonen med tvillingarna på MiniSats. Hoppas kroppen är mer redo nu när jag tränat så mycket core, och hoppas att det går bra på Mini. Ett pass är ju en viss lång tid och det går inte att snabba på. Speciellt inte yoga.. 🙂

Just i yoga är smidiga kläder ett måste och jag ger inte upp shortsperioden än. Det har ju blivit rätt varmt ute, och vid SATS Yoga forts. får man jobba hårt. Mitt nya linne från Drop Of Mindfulness med bra inner-bh funkar perfekt både för yogan och på joggingturen till förskolan. Shortsen, även de från Drop Of Mindfulness, är kanske främst för varm Bicramyoga, men äsch, de är snygga och har en praktisk ficka för skåpnyckeln där bak.

7 Kommentarer
  1. Fasen vilken kropp du har!! Snacka om förebild. Jag ska se ut så efter jag fått mina twins! Längtar så mycket till att få använda kroppen. Är nu sjukskriven pga hotande förtidsbörd och bara i v 26. Lååångt kvar:)

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.