PT-onlinesajten pto.nu håller på att ta form och där kan du nu anmäla ditt intresse som personlig tränare. Allt är inte klart än men vi jobbar på för fullt, och av den testsida som ligger ute nu ser det otroligt bra ut. Jag som redan jobbar med PT-online hoppar på stolen av iver att få komma igång med ett betydligt enklare, snyggare och proffsigare system än det jag har idag.
Det du som PT får är:
- Marknadsföring på pto.nu där klienter kan välja PT.
- En egen sajt (exempelbild) kopplad till pto som du kan göra mer personlig på flera sätt (text, färg, bilder, typsnitt, banner) och koppla till din egna blogg/hemsida med färdiga banners.
- Hela betalsystemet och färdiga mallar för prissättning och en tydlig översikt över intäkter, månad för månad.
- Övningsbank med filmade övningar (+ möjlighet att lägga upp egna med filmklipp).
- Coachingfunktion med chatt via appen PT+, där klienten direkt ser sina träningsprogram etc.
- System för kostvägledning där du kan lägga upp egna recept med bilder.
- Kalender att planera in kundernas träning i.
- Omedelbar notis till dig som PT när någon klient tränat, skrivit meddelande etc.
- Mentorhjälp av mig eller Katarina Woxnerud.
D.v.s. allt du behöver på ett enda ställe som du ser på din sajt eller i mobilen. Och klienten har allt samlat i sin app med träningskalender, tränings- och kostprogram samt chattfunktion direkt till sin PT. Så nära ”fysisk” personlig träning du kan komma, men via mobilen.
Låter ju toppen. Hoppas den är igång till min nästa omgång med dig 🙂
Ja hoppas Vickan 🙂
WOW! Ser helfräscht ut, jättesnyggt! Ha en bra dag 🙂
Wow alltså! Det där blir verkligen helgrymt. Lycka till i morgon, Anna!
Ser riktigt bra ut Anna, och efter vårt samtal och plattformens funktioner och formbarhet är jag riktigt taggad på att se den i aktion.
/Jakob