Dagens träningsoutfit och frukost

ans_dom1 - Dagens träningsoutfit och frukost

Godmorgon! Vad härligt det är att vakna av att solen letat sig fram i glipan till rullgardinen. Glädje och solenergi direkt från sängen 🙂

Annars är det säkert mycket pirr i träningsmagarna runt om i Sverige idag. Några ska springa backloppet Stockholms Brantaste som jag själv var med på förra året (och blev 4e tjej i mål), vissa har fulltecknad helg på Workout Åre, andra kanske cyklar Eslövs Grand Fondo i Skåne och några springer Luleå Stadsmara? Eller vad tränar du idag?

DOM_rygg1 - Dagens träningsoutfit och frukost

Stort lycka till och ha så roligt allihop – tävling, konvent eller bara skönt eget race. Själv ska jag inte tävla mer än mot tvillingarna när de springer åt olika håll i parken och träningen förlägger jag till SATS.

Dagens träningsoutfit: Linne – DOM, tajts – Casall, strumpor – Gococo.

bar_yog - Dagens träningsoutfit och frukost

Men först dyker jag ner i ett hav av bär med yoghurt på röra av kesella, linfrö, psylliumfrön, dinkelflingor, vaniljpulver. Kaffe och nötproteinboll. Sen mata axlarna! 🙂

13 Kommentarer
  1. Jag har tagit en lugn morgonjogg på 15 km och snart ska jag iväg och heja på de som kutar i Hammarbybacken! Kollade då du sprang förra året :-).
    Ha en fin dag!
    /Helena V

  2. Jag har underhållit mig med ett helt värdelöst shape pass på SATS i Västerås, en båttur och nu blir det löpning i skogen samt grillning.

  3. Blev inte Luleå stadsmaran för mig, sprang däremot STIL-loppet som de också arreangerar och det kändes tillräckligt med tanke på värmen som var 😉 Men nästa år kanske jag testar halvmaran..

    1. Låter kul Emma. Alla lopp brukar vara stämningsfulla 🙂

      Halvmaran är ett bra mål. Inte för långt men ändå en utmaning. Lyckat till!

  4. Sjukt kul att dina barn är totalt ointresserade av att mamma står på soffan och poserar 😉 Lite bloggskadade även dom kanske ^^

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.