Flera har frågat om jag fortfarande jobbar som personlig tränare under studieperioden. Det gör jag, men bara åt de kunder jag redan har. Det är tråkigt att behöva neka er som tagit steget att höra av er, men det är precis lagom att hinna med nuvarande klienter och jag lovar att meddela om jag tar emot fler.
Idag har jag haft en väldigt produktiv förmiddag med både egen gymträning där jag samtidigt filmade ett IRL-pass, jag har fotat ny headerbild som kommer upp inom kort (en av bilderna ovan) och jobbat som PT. En fantastisk dag att träna utomhus och så roligt att träffa en av mina klienter igen efter semestern.
Träningsmöjligheterna utomhus är oändliga och vi höll till vid en backe med flera bänkar att köra styrka vid. De gamla PT-generna sitter i och jag är glad att få underhålla dem lite tillsammans med mina grymma kunder. Det var varmt i solen men A är stark och gav järnet med:
- 3 backintervaller upp till bänk 1 som hon gjorde 12 armhävning mot efter varje vända.
- 3 backintervaller upp till bänk 2 som hon gjorde 12 dips mot efter varje vända.
- 3 backintervaller upp till bänk 3 som hon gjorde 12 gummibandsroddar vid efter varje vända.
- (vid lekplatsen) räckhäv + spänsthopp, 3 x 12 superset
- Enbensutfall + planka med diagonalt benindrag, 3 x 12 superset
- Hängande knäuppdrag (magövning) + axelrotation med gummiband, 3 x 8 superset
= svettig och skön söndagskänsla för oss båda! Önskar dig en likadan.